Trianum-G

Toimeaine:
Trichoderma harzianum T-22
Tavanimetus:
Biofungitsiid mullas levivate haiguste vähendamiseks.
Toote kategooria:
Bio-fungicide
Trianum-G-bewerkt.jpg

Otstarve

Otstarve

Millal Trianum-G-d kasutada?

Trianum-G suurendab taimede vastupanuvõimet stressile, mida põhjustavad haigused ning vähene väetamine ja kastmine või kliimatingimused. Samuti aitab Trianum-G suurendada toitainete omastamist. See soodustab taimede juurte ja maapealsete osade kasvamist ja arenemist.

Kuidas see toimib

Kuidas see toimib

Kuidas Trianum-G toimib?

Trianum sisaldab kasuliku seene Trichoderma harzianum tüve T-22 eoseid. Kui Trianumit õigesti kasutada, areneb seeneniidistik, mis kasvab taime juurte ümber ja kaitseb neid näiteks järgmiste haiguste eest:

 • Fusarioos
 • Tõusmepõletik
 • Risoktonioos
 • Sclerotinia

Trianumi toimemehhanism on järgmine.

1. Konkurents ruumi pärast
Trianum kasvab juurte pinnal kiiremini kui muud mullas levivad seened. Muudel seentel pole võimalust end juurtele sisse seada.

2. Konkurents toitainete pärast
Trianum võtab patogeenidelt ära neile vajaliku toitaineallika. Nii ei ole patogeenidel võimalust areneda.

3. Patogeenidel parasiteerimine
Trianum kasvab patogeeni seeneniidistiku ümber. Rakukestad lagunevad ja patogeen sureb.

4. Taime tugevdamine
Trianum parandab juuresüsteemi, tekitades juurde narmasjuuri, nii et taim omastab paremini vett ja toitaineid. Tänu sellele on taimed tugevamad ja ühtlasemad ning saagikus paraneb. Erinevus on eriti märgatav, kui taim on stressis ja/või kui kasvutingimused ei ole olnud optimaalsed.

5. Vastupanuvõime tugevdamine
Trianum tugevdab ka taime maapealsete osade kaitsemehhanismi (näiteks hahkhallitusega võitlemisel), nn indutseeritud süsteemne resistentsus (ISR).

6. Keemiliselt seotud ja sidumata toitainete imendumine
Toitained, näiteks teatud mikroelemendid ja fosfaadid on mõnikord mullaühenditega seotud ning taim ei saa neid omastada. Seda juhtub eriti happelisemates (st madalama pH-tasemega) muldades. Fosfaadid moodustavad sageli ühendeid kaltsiumi, raua ja muude mikroelementidega ning selle tulemusel ei ole need enam lahustuvad.

Trianum suudab muuta teatud keemiliselt seotud toitaineid taimele kättesaadavaks. Teatud elemendid, nagu mangaan, on taime jaoks haigustega võitlemiseks üliolulised. Mangaan on oluline taime loomuliku vastupanuvõime tugevdamiseks haigustega võitlemisel.

Trianum toodab teatud aineid, mis muudavad muu hulgas raua esinemisvormi Fe3+ vormiks Fe2+, et taim seda omastada saaks.

Toote tehnilised andmed

Toote tehnilised andmed

Trianum-G-d müüakse riigiti erinevates pakendites: 45 g (ainult Keenias), 250 g, 500 g, 5 kg ja 20 kg.
Koostis: graanulid (GR)
Kontsentratsioon: 1% massiosa Trichoderma harzianum, tüve T-22 eosed (1,5 x 108 eost/g) ja 99% massiosa inertseid koostisosi.

Kasutusjuhendid

Kasutusjuhendid

Trianum-G kasutamine

Trianum-G seguneb kergesti istutussubstradiga ja seda saab graanulilaoturi abil mehaaniliselt mullale või vaole laotada.

Segamine istutussubstradiga:
Trianumit saab lisada substraadile kohapeal või osta eelsegatuna kasvusubstraati. Viimasel võimalusel on järgmised eelised:

 • tööjõu säästmine,
 • Trichoderma eoste optimaalne jaotumine istutussubstraadis.

Graanulilaoturi abil mullale või vakku laotamine.

 • Veenduge, et Trianum-G oleks laotatud ühtlaselt.
 • Laotage Trianum-G-d seemnete või juurte lähedale. Trianum-G graanulid on väikesed (300–700 mikronit). Seetõttu on soovitatav neid kanda seemnetele või mullale võimalikult lähedale, et tuul graanuleid minema ei puhuks.
 • Veenduge, et Trianum-G graanulid voolaks graanulilaoturist sujuvalt läbi (vältige torudes keerete tekkimist).

Trianum-G parimad kasutustingimused

Kasutage Trianum-G-d ennetava meetodina. Parimate tulemuste saavutamiseks alustage Trianum-G kasutamist taimede kasvutsükli alguses, kasutades seda soovitavalt külvamise, istutamise ajal ja pistikutel. Trianum-G talub hästi mitmesuguseid keskkonnatingimusi. See kasvab paljudel temperatuuridel (10–34 °C), pH-tasemel 4–8, paljudes kasvusubstraatides ja paljude eri taimede juurtel.

Kõrvaltoimed

Pestitsiididel võib bioloogilistele lahustele olla otsene või kaudne mõju. Vaadake järele, millistel pestitsiididel on sellele tootele kõrvaltoimeid.

Mine kõrvaltoimete andmebaasi

Toote käsitsemine

Toote käsitsemine

Käitlemine

Koppert B.V. ei vastuta kvaliteedi halvenemise eest juhtudel, kui toodet on hoiustatud soovitatust kauem ja/või valedes tingimustes.

Hoiustamise juhised

 • Kõlblikkusaeg: vaadake pakendil olevat aegumiskuupäeva.
 • Hoiustamistemperatuur: 4–8 ºC
 • Kaitske otsese päikesevalguse eest.

Kehtivad Kopperti (Koppert B.V ja/või tema tütarettevõtte) tingimused. Kasutage ainult tooteid, mis on teie riigis/osariigis ja põllukultuuri jaoks lubatud. Kontrollige kohalikke registreerimisnõudeid. Koppert ei vastuta lubamatu kasutamise eest. Koppert ei vastuta kvaliteedi halvenemise eest, kui toodet on hoiustatud soovitatust kauem ja/või valedes tingimustes.

Kas vajate abi?