Taimekasvu edendamine ja taimede vastupanuvõime

Tõeliselt aktiivsed ja tõestatud

Taimede vastupanuvõimet ja elujõulisust mõjutavaid tegureid uuritakse pidevalt, kuna klientide nõudlus selle järele kasvab. Nende positiivsete tegurite hulka kuuluvad näiteks õige kliima, piisav valgus, hea veesüsteem, õiged toitained ja integreeritud kahjuritõrje. Genoomika ja sordiaretuse arenedes mängib jätkusuutliku põllumajandus saavutamisel keskset rolli taimede tervise ning potentsiaali optimeerimine.

21. sajandi nõudlus ressursside järele suunab valdkonda põllumajandus kestlikuma vormi poole. Koppert on olnud viimased 50 aastat taimede biotehnoloogia arendamise esirinnas, tehes partneritega tihedat koostööd loomuliku vastupanuvõime suurendamise, taimehaiguste ja kahjurite tõrje väljaarendamise strateegiate ning taimede saagikuse optimeerimise valdkonnas.

Selle lähenemisviisi oluline osa hõlmab terve juuretasandi saavutamiseks vajaliku bioloogilise mitmekesisuse loomist ja haldamist ning vajalike ainete omastamise juhtimist, et mõjutada ja stimuleerida taimede omadusi teekonnal põllult lõpptarbijani.

NatuGro optimeerib taime ja selle keskkonna sünergilist suhet nii maa all kui ka maa peal. Taimede vastupanuvõimelisemaks ja tasakaalustatumaks muutudes avanevad paljud võimalused. See toob mitmesugust pikaajalist kasu, sealhulgas taimede suurem vastupanuvõime stressile, parem saagikus ja kvaliteet ning väiksem sõltuvus anorgaanilistest ainetest taimede toitainete ja haiguste haldamisel.

Taimede potentsiaali optimeerimine

Põllumajandussektoris esineb alati väljakutseid taimekultuuride potentsiaali optimeerimisel. Nende põhjusteks on taimedele vajalike toitainete puudus, taimehaigused ja kahjurid, vee ja mulla halb kvaliteet ning üha enam ka turu- ja finantspiirangud.

Koppert keskendub taime ja selle keskkonna suhetele.

1. Mikroorganismid

Tegutsemine risosfääris, muutes taime juurte ja mulla vahelist suhet viljakamaks.

Juuretasandi bioloogilise mitmekesisuse suurendamine risosfääri lisatavate mikroorganismide abil:

  • fütostimulatsioon / taimede lämmastikusidumine
  • mineraalide lahustamine / taimede parem toitainete omastamine
  • taimehaiguste ja kahjurite tõrje
  • kasvusubstraat / mulla tervis
  • tervete juurte ja taimede saavutamine

Kopperti tooted: Trianum P, Trianum G, Panoramix

2. Looduslikud biostimulaatorid ja bioväetised

Keskkonna muutudes ja taime erinevates arenguetappides on taime kasvu ja taimekultuuride integreeritud hoolduses olulisel kohal taimedes konkreetsete ning teadaolevate loomulike reaktsioonide stimuleerimine.

Sihipärase rakendusega biostimulaatorite abil saavad taimekasvatajad ja jaemüüjad kasvatada taimekultuure, mis on tasakaalus ning järgmiseks arenguetapiks ettevalmistatud. See hõlmab taimede külvamist, viljade ja õite tootmist, saagi kvaliteeti ning haiguste tõrjumist.

Kopperti tooted: Vidi Parva, Vidi Terrum, Vidi Fortum, Vidi Funda, Vidi Fol, Veni Calcium

Kas vajate abi?