Parasiitilised herilased

Mis on parasiitide herilased?

Parasiitputukad on väikesed putukad, millel on oluline roll looduslikus kahjuritõrjes. Neid nimetatakse "parasiitideks", sest nad munevad kahjulike kahjurputukate sisse või peale. Need parasiitide vastsed arenevad seejärel peremeesputuka sees ja tapavad selle lõpuks.

Need herilased on väga spetsialiseerunud, eri liigid on suunatud konkreetsetele kahjuritele. Nad on tõhusad kahjulike putukate populatsiooni vähendamisel, mis teeb neist väärtuslikke liitlasi aianduses ja põllumajanduses. Erinevalt keemilistest taimekaitsevahenditest on parasiitobakterid loomulikud ega kahjusta kasulikke putukaid, loomi ega keskkonda.

Parasiitilised herilased kahjuritõrjeks

Parasiitide sihtmärgiks on mitmesugused kahjurid, mis on kaubanduslikus aianduses ja põllumajanduses levinud probleemiks. Siin on mõned peamised kahjurid, mille tõrjeks on parasiitide abil tegutsevad herilased:

Parasiitide kasu

Parasiitide kasutamine kahjuritõrjeks pakub mitmeid eeliseid:

  1. Tõhustatud taimekaitse: Parasiitobakterid on väga tõhusad konkreetsete kahjurputukate vastu. Nende kasulike putukate kasutuselevõtuga saavad kasvatajad vähendada oluliselt kahjurite tekitatud kahju, tagades suurema saagikuse ja toote kvaliteedi.
  2. Keskkonnasäästlikkus: Parasiitputukad pakuvad taimekahjurite tõrjeks loomulikku ja keskkonnasõbralikku lahendust. Selline lähenemisviis vähendab keemiliste pestitsiididega seotud keskkonnamõju ja edendab säästvamat põllumajandusmudelit.
  3. Kulutõhus kahjuritõrje: Parasiitobakterite kaasamine integreeritud kahjuritõrjestrateegiatesse võimaldab kasvatajatel vähendada sõltuvust kulukatest keemilistest pestitsiididest.
  4. Järjepidevus ja pikaajaline tõhusus: Kui parasiitobakterid on kord juba juurdunud, pakuvad nad järjepidevat ja pikaajalist kahjuritõrjet. Need kasulikud putukad jahivad ja parasiteerivad püsivalt kahjuriliike, pakkudes põllukultuuridele pidevat kaitset kogu kasvuperioodi jooksul.
  5. Bioloogiline mitmekesisus ja ökosüsteemi tasakaal: Parasiitoblikate sissetoomine kaubanduslikesse kasvukeskkondadesse võib edendada bioloogilist mitmekesisust, kuna kahjulike kemikaalide kasutamine väheneb. See omakorda loob põllukultuuris tasakaalustatuma ökosüsteemi, mis võib parandada põllukultuuride üldist tervist ja vastupidavust. Mitmekülgne ökosüsteem tähendab sageli vähem tasakaalustamatust ja konkreetsete kahjuriliikide puhanguid.

Kuidas tõrjuvad parasiitide herilased kahjureid?

Parasiitide tõrjeks kasutatakse kahte peamist meetodit: parasiteerimine ja peremehe toitmine.

Parasiitimine

Parasiteerimine on peamine vahend, mille abil parasiitidest herilased tõrjuvad kahjureid põllumajanduses. Selle protsessi käigus muneb parasiitne herilane oma munad peremees-kahjustaja sisse või peale. See toimib järgmiselt:

  • Munade munemine: Emane parasiitputukas otsib endale sobiva peremees-kahjustaja. Peremehe valik sõltub konkreetsest parasiitide liigist, kuna nad on sageli peremees-spetsiifilised. Emane parasiitmesilane asetab oma munad ettevaatlikult kas peremehe kehasse või kinnitab need peremehe väliskesta külge.
  • Larvali areng: Kui parasitaarse herilase munad kooruvad, hakkavad vastsündinud vastsündinud vastsed toituma peremehe kahjurist. Nad söövad peremeesorganismi seestpoolt, mis lõpuks viib peremehe surma.
  • Pupli staadium: Pärast seda, kui vastsed on peremehe ära söönud, poegivad nad, moodustades peremehe kehas või kehal kookoni või nukulähedase staadiumi.
  • Väljumine: Kui parasiitne herilane saavutab küpsuse, väljub ta peremehe kehast või kookonist. Peremees kahjur tapetakse tavaliselt selle käigus.

Peremehe toitumine

Lisaks parasiteerimisele tegelevad mõned parasiitide herilased ka peremehe toitmisega. See käitumine hõlmab täiskasvanud herilaste toitumist peremehe kehavedelikest, mis võib olla oluline nende paljunemiseks. Oluline on märkida, et kõik parasiitide herilaste liigid ei tegele peremehe toitmisega ja peamine kahjuritõrjemeetod jääb parasiitide tõrjeks.

Parasiitidest herilaste tooted

Rohkem kui viie aastakümne pikkuse kogemuse ja teadmistega on Koppert usaldusväärne allikas kasvatajatele, kes otsivad tõhusaid ja usaldusväärseid bioloogilisi tõrjelahendusi. Koppert pakub mitmesuguseid parasiitide tõrjelahendusi kahjurite, kärntide, lehekaevajate, jahukärbeste, haisukärbeste ja roomikute tõrjeks.

Korduma kippuvad küsimused