Kimalaste tolmeldamine

Mis on kimalaste tolmeldamine?

Kimalaste tolmeldamine on kvaliteetseid saake taotlevatele kasvatajatele oluline ja tõhus protsess. Loodusliku tolmeldajana mängivad kimalased olulist rolli puu- ja köögiviljatootmise suurendamisel, mis toob kaasa parema saagi ja parema saagi kvaliteedi. Erinevalt teistest tolmeldajatest on kimalastel ainulaadsed omadused, mis muudavad nad selles ülesandes erakordseks. Nende suur suurus võimaldab neil kanda suuremat õietolmukogust, mis tagab taimede parema ristipolnuduse.

Lisaks sellele on kimalastel spetsiaalsed tehnikad, nagu näiteks "suminatolmeldamine", mis vabastab õitest tõhusalt õietolmu. Kui kimalaste tarud integreeritakse põllumajandustavadesse, saavad kasvatajad oluliselt suurendada tolmeldamise edukust, mis toob kaasa parema viljapõlve, suurema viljasuuruse ja ühtlasema saagi. Kimalaste tolmeldamine kui säästev ja keskkonnasõbralik lähenemisviis ei too kasvatajatele mitte ainult majanduslikku kasu, vaid aitab ka kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja ökosüsteemide üldisele tervisele.

Miks on kimalased head tolmeldajad?

Kimalased on väga tõhusad ja tulemuslikud tolmeldajad, sest nad külastavad minutis palju õisi ja kannavad stigmale rohkem õietolmu kui teised tolmeldajad.

Kimalaste eelised on järgmised:

  • Kimalased vahetavad tolmeldamise ajal puude ja ridade vahel. See toob kasu risttolmeldamisele, mis on sageli vajalik erinevate puuvilja- või seemnekultuuride puhul.
  • Kimalased on aktiivsed varahommikust kuni hilisõhtuni ja ka suhteliselt madalatel temperatuuridel (umbes 10 °C) või pilvisemates või tuulisemates tingimustes.
  • Kimalased on võrreldes meemesilastega tõhusamad kaitstud keskkonnas, näiteks kasvuhoonetes, tunnelites või võrkudega varustatud viljapuuaedades.
  • Kimalased kipuvad külastama kõiki taru lähedal asuvaid põllukultuure, mis võib olla kasulik, kui vähem atraktiivsed põllukultuurid vajavad paremat tolmeldamist.
  • Kimalased ei ole väga agressiivsed ja neid on lihtne kasutada.

Miks valida Koppert kimalased?

Koppert kimalased pakuvad usaldusväärset ja jätkusuutlikku lahendust, mis tagab maksimaalse tolmeldamise. Natupol süsteem on üle 35 aasta kogutud kogemuste ja uusima tehnoloogia tulemus - meie parimad kimalased, tehniliselt täiustatud tarud koos meie kohandatud nõuannetega tagavad järjepideva tulemuslikkuse ja parima hinna ja kvaliteedi suhte.

Maksimaalne tolmeldamispotentsiaal

Natupoli tulemuseks on vähemalt 30% suurem tolmeldamispotentsiaal võrreldes konkureerivate toodetega, sest Koppert kimalaste kolooniad kasvavad kiiremini ja kestavad kauem. Aastate jooksul välja töötatud taru disain aitab kimalastel säästa 20% energiat, mis tavaliselt kulub taru jahutamiseks ja kütmiseks.

Kõrgekvaliteedilised kimalased

Pika elueaga elujõulised kolooniad pakuvad rohkem tolmeldamistunde. Võrdluskatsed näitasid, et Natupol-kolooniad toodavad pikema aja jooksul rohkem pesakonda ja mesilasi, mis pikendab üldist tolmeldamist.

Parim kättesaadavus turul

Natupol kolooniad on saadaval aastaringselt ja lühikese tarneajaga. Rahvusvaheline tarneahel on hästi korraldatud ja rangelt kontrollitud. Koppertil on praegu tootmisüksused Slovakkias, Türgis, Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos. Tootjad võivad olla kindlad, et nad täidavad oma klientide poolt kehtestatud kohalikke toiduohutusnõudeid ja rangeid keskkonnaalaseid õigusakte.

Individuaalsed nõuanded ja toetus kasvatajatele

Üle 450 konsultandi ja 200 edasimüüja üle maailma aitavad kasvatajaid, pakkudes ekspertnõu, kasutades parimaid tavasid, töötades koos Natupoliga. Meie kõrgelt koolitatud ja lahendustele orienteeritud konsultandid uurivad probleeme ja esitavad kohandatud lahendusi. Peame klientide tagasisidet oluliseks!

Valmis homseteks väljakutseteks

Proaktiivsed teadusuuringud ja koostöö mitmete teadusasutuste ja ülikoolidega tagavad, et oleme tulevikuks valmis. Tänu klientide tagasisidele ja kohalikele katsetustele paljudes kohtades on Natupoli tooteid proovitud ja katsetatud, et pakkuda teile tõhusaid, taskukohaseid ja jätkusuutlikke lahendusi, mis vastavad klientide nõudmistele.

Parim hinna ja kvaliteedi suhe

Kõik ülaltoodud eelised tagavad maksimaalse tolmeldamistulemuse madalate tolmeldamiskulude juures kilogrammi kohta, andes klientidele parima hinna ja kvaliteedi suhte.