Avatud põldude tolmeldamine

Tolmeldamisel on viljade ja seemnete moodustamisel keskne roll. Avamaakultuuride kasvatamisel on tõhus tolmeldamine võtmetähtsusega rikkaliku saagi ja jätkusuutliku põllumajanduse jaoks.

Avatud põllukeskkonnas on mesilased ühed kõige tõhusamad ja usaldusväärsemad tolmeldajad. Nende tolmeldamistegevus võimaldab taimede ristipolmeldamist, suurendab geneetilist mitmekesisust ja soodustab põllukultuuride jõulist kasvu.

Eriti kimalased on looduse parimad tolmeldajad avatud põllukultuuride, näiteks kirsside, õunte ja pirnide puhul. Need põllukultuurid parandavad oluliselt nii viljade valmimist kui ka kvaliteeti. Nad on vastupidavad ja teevad oma väärtuslikku tööd isegi ebasoodsates ilmastikutingimustes, madalatel temperatuuridel ja vähese valguse intensiivsusega. Kimalased külastavad kuni kaks korda rohkem õisi ja edastavad kuni 2,7 korda rohkem õietolmu kui mesilased, et anda kasvatajatele lennukasvatajatele optimaalne tolmeldamine.

Kimalaste eelised avamaal

Vabaõhukultuuride tolmeldamisel kasutavad kasvatajad tavaliselt nii meemesilasi kui ka kimalasi. Need kaks tolmeldajat erinevad siiski märkimisväärselt eri aspektide poolest, sealhulgas välimuse, toiduvajaduse, eluea, suhtlemise ja eelkõige tolmeldamise tõhususe poolest.

Kimalased pakuvad oma suurema keha ja eripära tõttu meemesilaste ees mitmeid eeliseid tolmeldamistulemuste parandamiseks:

Õietolmu kandmise võime

Kimalaste õietolmu kandmise võime on märgatavalt parem, kuna nad kannavad ühe õie kohta ligikaudu 2,7 korda rohkem õietolmu kui mesilased. See õietolmu rohkus aitab kaasa tugevale tolmeldamisele ning aitab kaasa ühtlasemate ja suuremate viljade ja köögiviljade arengule, mis lõppkokkuvõttes suurendab saagikust.

Kohanemisvõime ilmastikutingimustega

Kimalastel on muljetavaldav kohanemisvõime erinevate ilmastikutingimustega tänu nende kehatemperatuuri reguleerimise võimele. See ainulaadne omadus võimaldab neil püsida aktiivsena laiemas temperatuurivahemikus, muutes nad eriti tõhusateks tolmeldajateks isegi jahedates ja niisketes ilmastikutingimustes, kui mesilaste aktiivsus võib olla vähenenud.

Õuekultuuride tolmeldamine

Lühikese õitsemisajaga põllukultuurid

Ploomid, virsikud, aprikoosid ja mandlipuud on mõned lühikese õitsemisajaga avamaakultuurid. Tõhus tolmeldamisperiood ja viljade valmimine kestab vaid mõned nädalad. Selle otsustava aja jooksul on tõhusad ja aktiivsed tolmeldajad, näiteks kimalased, hädavajalikud. Parim tolmeldamine toimub varahommikul, mistõttu on soovitatav kasutada kimalasi, kes on varajased ärkajad.

Natupol Booster on välja töötatud lühikese (üks kuni neli nädalat) intensiivse õitsemisperioodiga kultuuride jaoks, mis toodavad palju nektarit. Varajase õitsemisajaga kultuuride jaoks on parem valik Natupol Trio, millel on täiendav isolatsioon.

Pikalt õitsevad kultuurid

Need kultuurid, nagu õunad, pirnid või avokaadod, mida iseloomustab pikem õitsemisperiood, pakuvad pidevalt nektari- ja õietolmuressursse, tagades kimalastele juurdepääsu toidule kogu nende tegevustsükli jooksul.

Tripol, mis sisaldab 3 suurt arvu kolooniaid, on parim valik pika õitsemisajaga põllukultuuride puhul.

Nõuanded välikultuuride tolmeldamise kohta

Optimaalse tolmeldamise saavutamine välikultuuride puhul on oluline, et tagada rikkalik saagikus ja terved, hästi kasvavad taimed. Meie nõuanded on mõeldud selleks, et anda teile sarnastele kasvatajatele väärtuslikke teadmisi ja tõestatud strateegiaid tõhusa tolmeldamise edendamiseks. Kui järgite meie soovitusi, saate kasutada looduse tolmeldajate kogu potentsiaali ja täheldada märkimisväärset paranemist oma põllukultuuride tootlikkuses.

Välitingimustes kasutatavad tolmeldustooted