Spidex

Teaduslik nimi:
Phytoseiulus persimilis
Tavanimetus:
Röövlestad
Toote kategooria:
Natural enemy
Play
Play

Otstarve

Otstarve

Millal Spidexit kasutada?

Spidexit kasutatakse punaste kedriklestade (Tetranychus urticae) bioloogiliseks tõrjeks. Spidex toimib hästi punase kedriklesta kõigi arenguetappide korral, kuid eelistab nooremaid. Kasutage Spidexit ennetavalt ja kahjuri esimeste märkide ilmumisel.

Kuidas see toimib

Kuidas see toimib

Kuidas Spidex toimib?

Phytoseiulus persimilis toitub igas arenguetapis kedriklestadest, kuid eelistab mune. Röövlestad läbistavad munad ja söövad sisu ära. Röövlestad Phytoseiulus persimilis ründavad ka kedriklestade valmikuid, aga nooremad arenguetapid toituvad vaid nooremas arenguetapis saakorganismidest. Vastsed ei toitu. Röövlest jääb ellu vaid punasest kedriklestast (Tetranychus spp.) toitudes.

Play

Toote tehnilised andmed

Toote tehnilised andmed

  • Doseerimisklapiga 100 ml pudel, sisaldab 2000 valmikut
  • 500 ml pudel, sisaldab 10 000 valmikut
  • Iga pudel sisaldab valmikuid segatuna saepuruga

Kasutusjuhendid

Kasutusjuhendid

Spidexi kasutamine

  • Enne kasutamist keerutage ja raputage pudelit õrnalt.
  • Puistake materjal lehtedele või valage Diboxidesse.
  • Spidexit on võimalik jaotada ka mehaaniliselt, kasutades (Mini)Airbugi/Airobugi.
Play

Järgnev teave on vaid teadmiseks. Kui teave kohalike tegurite kohta, mida tuleb arvesse võtta, nt põllukultuur, kliimatingimused ja nakatumuse raskusaste, on olemas, saame anda paremat nõu. Õige meetodi valimiseks pidage nõu Kopperti spetsialisti või Kopperti toodete tunnustatud müügiesindajaga.

Spidex ennetav madal kahjurite arvukus kõrge kahjurite arvukus
Annus 2/m² 6/m² 20–50/m²
m²/ühik 1000 300 40–100
Intervall (päevades) 21 7 7
Sagedus 1–2 x 2x
Märkus kasutada vaid kahjuritega piirkondades

Spidexi parimad kasutustingimused

Vähemalt mõne tunni päevas peaks suhteline õhuniiskus olema üle 75% ja temperatuur üle 20 °C. Phytoseiulus persimilis diapausi ei jää.

Kõrvaltoimed

Pestitsiididel võib bioloogilistele lahustele olla otsene või kaudne mõju. Vaadake järele, millistel pestitsiididel on sellele tootele kõrvaltoimeid.

Mine kõrvaltoimete andmebaasi

Toote käsitsemine

Toote käsitsemine

Käitlemine

Bioloogilistel kasuritel on väga lühike eluiga, mistõttu tuleks neid pärast toote kättesaamist taimedel kasutada võimalikult kiiresti. Kasutamisega viivitamine võib nende kvaliteeti negatiivselt mõjutada. Kui peate siiski Spidexit hoiustama, järgige järgmisi juhiseid. Koppert B.V. ei vastuta kvaliteedi halvenemise eest juhtudel, kui toodet on hoiustatud soovitatust kauem ja/või muudes tingimustes.

  • Hoiustamine pärast toote kättesaamist: 1–2 päeva.
  • Hoiustamise temperatuur: 8–10 °C
  • Hoiustada pimedas (pudel horisontaalselt).

Kehtivad Kopperti (Koppert B.V ja/või tema tütarettevõtte) tingimused. Kasutage ainult tooteid, mis on teie riigis/osariigis ja põllukultuuri jaoks lubatud. Kontrollige kohalikke registreerimisnõudeid. Koppert ei vastuta lubamatu kasutamise eest. Koppert ei vastuta kvaliteedi halvenemise eest, kui toodet on hoiustatud soovitatust kauem ja/või valedes tingimustes.

Kas vajate abi?