Neoseiulus californicus

Röövlilesta Neoseiulus californicus (varem Amblyseius californicus ) kasutatakse tavaliselt ämblikulesta bioloogiliseks tõrjeks. Kuigi Neoseiulus californicus eelistab ämblikulestajaid, võib ta toituda ka teistest toiduallikatest, näiteks teistest lestadest, trippidest või õietolmust. See kiskjaline lest talub kõrgemaid temperatuure, madalamat õhuniiskust ja pestitsiide paremini kui Phytoseiulus persimilis. Ta suudab Phytoseiulus persimilis 'st kauem ellu jääda, kui ämblikulestaid on vähe, ning suudab pikema aja jooksul tõhusamalt kontrollida väikeste ämblikulestaide populatsiooni.

Play

Neoseiulus californicus kahjuritõrjeks

Neoseiulus californicus 't kasutatakse järgmiste kahjurite tõrjeks:

  • ämblikulestad

Neoseiulus californicus lestad otsivad aktiivselt erinevaid ämblikulestajaid, sealhulgas kahetähklise ämblikulestajaid (Tetranychus urticae), ja püüavad neid. Röövlilestad võivad toituda ka muudest toiduallikatest, nagu muud lestad, triibud või õietolm.

Neoseiulus californicus'e toitumiskäitumine

Neoseiulus californicus on Tetranychid lestade selektiivne kiskja, st ta toitub eelistatavalt ämblikulestadest, kuid võib toituda ja ellu jääda ka muude saakloomade, sealhulgas teiste lestade, trippide või õietolmu abil. Röövlilestad läbistavad oma saagi ja imevad selle sisu välja. Neoseiulus californicus eelistab kahepunkmelise ämblikulesta (Tetranychus urticae) toitumisel ebaküpset faasi (munad, vastsed ja nümfid) täiskasvanutele. Täiskasvanud emasloomad toituvad siiski kõigist kahe täpilise ämblikulesta (Tetranychus urticae ) staadiumidest, samas kui vastsed toituvad peamiselt munadest ja nümfid munadest, vastsetest ja nümfidest.

Nii nagu Phytoseiulus persimilis, võib ka Neoseiulus californicus kergesti liikuda ämblikulesta võrkudes. Kui ämblikulestad on olemas, toitub ta eelistatult neist ja populatsiooni areng on ämblikulestadest koosneval toidul palju kiirem kui muudel toiduallikatel. Samuti võivad nad elada kauem kui Phytoseiulus persimilis, kui toit puudub täielikult, jäädes põllukultuuri sisse ootama uue saagi saabumist.

Neoseiulus californicus'e elutsükkel

Arengustaadiumid on samad, mis teistel Phytoseiidae perekonna liikmetel: muna, vastsed, proto- ja deutonüümfi ning täiskasvanud isased ja emased. Täiskasvanud lestad on kergemad ja nende keha on lamedam ja piklikum kui Phytoseiulus persimilis'il. Nad sarnanevad lähedalt teiste bioloogilises tõrjes kasutatavate röövpussidega, nagu Neoseiulus cucumeris, Amblyseius swirskii või Amblydromalus limonicus. Nende pikkus on ligikaudu 0,4 mm. Munad on ovaalsed, värvuselt läbipaistvad kuni valged ja ladestuvad lehtede alumisele küljele. Nad on väiksemad kui Phytoseiulus persimilis 'e omad, kuid sarnanevad teiste röövpusside, näiteks Amblyseius swirskii või Amblydromalus limonicus'e munadega. Vastsetel on kolm paari jalgu ja erinevalt Phytoseiulus persimilis'e vastsetest toituvad nad ämblikulesta munadest. Nümfid ja täiskasvanud isendid on läbipaistva valge värvusega. Paljudel juhtudel paistab söödud toidu värvus läbi naha ja ilmneb seljal X-kujulise märgistusena. Kui toiduvarud on mõnda aega puudunud, muutuvad nad õhemaks ja ühtlaselt heleda läbipaistva värvusega.

Parimad tingimused Neoseiulus californicus'e kasutamiseks

Neoseiulus californicus on kõige tõhusam temperatuuril 13-32 °C (55-90 °F) ja on tundlik suhtelise õhuniiskuse suhtes, mis jääb alla 60%.

Play

Neoseiulus californicus pudelites

Röövlilesta Neoseiulus californicus on saadaval pudelis (Spical).

  • Enne kasutamist pudelit ettevaatlikult keerata ja loksutada.
  • Vajutage korgi keskele, et avada doseerimisava
  • Piserdage materjal ettevaatlikult lehtedele
  • Veenduge, et materjal jääb lehtedele vähemalt paariks tunniks pärast sisseviimist.
  • Võib kasutada ka (Mini)-Air(o)bug'i.

Spicali annustamine sõltub kliimast, põllukultuurist ja kahjuri tihedusest ning seda tuleb alati kohandada vastavalt konkreetsele olukorrale. Alustage sisseviimist kohe, kui põllukultuuril on avastatud esimesed kahjurilestad. Sissejuhatavad kogused on tavaliselt vahemikus 25-125 per m2/rakenduskoha kohta. Väljalaskmist tuleks korrata vähemalt viis korda nädalase intervalliga. Konsulteerige Koppert'i nõustajaga või tunnustatud Koppert'i toodete turustajaga, et saada nõu teie olukorrale parima strateegia kohta.

Play

Neoseiulus californicus kotikestes

Röövlilesta Neoseiulus californicus on saadaval ka kasvatuspakendites (Spical-Plus, Spical Ulti-Mite). Sellisel juhul paljunevad röövpussid kotikeses ja hajuvad mitme nädala jooksul põllukultuuris.

  • Ärge riputage kotike varjatud kohtadesse põllukultuuris, vältige otsese päikesevalguse kätte riputamist.
  • kotikestel on juba väljumisava
  • Hoidke kotte pappribast üleval, et vältida röövlesta kahjustamist.

Spical-Plus ja Spical Ulti-Mite'i annustamine sõltub kliimast, põllukultuurist ja kahjurite tihedusest ning seda tuleb alati kohandada vastavalt konkreetsele olukorrale. Alustage manustamist ennetavalt või niipea, kui põllukultuuris avastatakse esimesed ämblikulestad. Kasutage vähemalt 4000 kotikest hektari kohta ja riputage need ühtlase vahega põllukultuurile. Kui kahjur ei ole tõrjutud, tuleks levitamist korrata 4 nädala pärast. Konsulteerige Koppert'i nõustajaga või tunnustatud Koppert'i toodete turustajaga, et saada nõu teie olukorrale sobivaima strateegia kohta.