Neoseiulus cucumeris

Röövliluid Neoseiulus cucumeris (ka Amblyseius cucumeris) kasutatakse laialdaselt kasvuhoonekultuuride trippide bioloogiliseks tõrjeks. Need röövlinnud toituvad peamiselt triipsi esimese astme vastsetest. Neoseiulus cucumeris on väärtuslik lahendus integreeritud kahjuritõrje strateegiates, kus ta toimib loodusliku vaenlasena, mis aitab kontrollida triipsipopulatsioone.

Play

Neoseiulus cucumeris kahjuritõrjeks

Neoseiulus cucumeris 't kasutatakse järgmiste kahjurite tõrjeks:

 • Trips

Neoseiulus cucumeris lestad otsivad aktiivselt erinevate tripsiliikide esimese astme vastseid ja toituvad neist.

Neoseiulus cucumeris'e toitumiskäitumine

Röövlilestad läbistavad oma saagi ja imevad selle sisu välja. Lisaks trippidele püüab Neoseiulus cucumeris ka mitmeid teisi väikeorganisme, näiteks ämblikulestajaid ja tarsonemide lestajaid. Nad toituvad ka õietolmuga, mis on kasulik näiteks paprikakultuuride puhul, kuna röövlestad võivad end kultuuris sisse seada enne kahjuri ilmumist. Röövlilesta edukus triipsi tõrjumisel sõltub peamiselt saaklooma vastsete suurusest. Thripsi vastsed püüavad end kaitsta röövlesta rünnaku eest, tõmmates oma kõhulihaseid ägedalt üles. Thripsi esimese astme vastseid on võimalik palju kergemini alistada kui teise astme vastseid ja väiksemaid thripsiliike kergemini kui suuremaid. Nii püüab Neoseiulus cucumeris peaaegu eranditult lääne õietripside(Frankliniella occidentalis) esimese astme vastseid. Röövlilesta nümfidel on suuremad raskused saagi püüdmisel kui täiskasvanutel ja täiskasvanud lesta poolt tapetud triipsi vastsed on mõnikord osaliselt nümfide poolt ära söödud. Optimaalsetes tingimustes 25 °C juures tarbib täiskasvanud emane Neoseiulus cucumeris umbes kuus esimese astme lääne õietripi(Frankliniella occidentalis ) vastset päevas ja muneb umbes kaks muna päevas.

Neoseiulus cucumeris'e elutsükkel

Neoseiulus cucumeris 'e elutsükkel koosneb järgmistest etappidest: muna, vastne, protonymphi, deutonymphi ja täiskasvanud isend. Munad munevad lehtede alumisel küljel lehe karvadesse või pea- ja külgmiste soontele. Nad on ovaalsed, valged ja umbes 0,14 mm läbimõõduga. Vastsed on kuuejalgsed, sama värvi kui munad ja vaid veidi suuremad. Nad ei pea toituma, et areneda protonüümiks. Nümfid on suuremad kui vastsed, neil on kaheksa jalga ja nad on kahvatupruunid. Täiskasvanud lestadel on kaheksa jalga, nad on helebeežid ja neil on lame, piklik keha. Nende pikkus on ligikaudu 0,4 mm. Isased on emastest väiksemad. Protonyümfid, deutonyümfid ja täiskasvanud lestad on väga liikuvad ja otsivad aktiivselt toitu lehtede altpoolt. Oma suuruse ja värvuse tõttu on neid põllukultuuris raske märgata.

Parimad tingimused Neoseiulus cucumeris'e kasutamiseks

Neoseiulus cucumeris on kõige tõhusam temperatuuril 15-25 °C (59-77 °F). See ei ole tõhus temperatuuril üle 30°C/86°F. Neoseiulus cucumeris on tundlik suhtelise õhuniiskuse suhtes, mis on alla 70%.

Play

Neoseiulus cucumeris pudelites või ämbrites

Röövlilesta Neoseiulus cucumeris on saadaval pudelis või ämbris (Thripex, Thripex-V).

 • Pudelit või ämbrit tuleb enne kasutamist ettevaatlikult keerata ja loksutada.
  • o Pudel: Vajutage korgi keskele, et avada doseerimisava.
  • o ämber: Kasutage lusikat Thripex'i jaotamiseks.
 • Piserdage materjali lehtedele või asetage väikesed hunnikud kivivillaplaatidele
 • Veenduge, et materjal jääb vähemalt paariks tunniks pärast sisseviimist vähemalt paariks tunniks pärast sisseviimist.
 • Valige hektari kohta vähemalt 4000 sisseviimistluspunkti, mis on ühtlaselt jaotatud kogu pinnal.
 • Võib kasutada ka (Mini)-Air(o)bug'i.

Thripex, Thripex-V annustamine sõltub kliimast, põllukultuurist ja kahjuri tihedusest ning seda tuleb alati kohandada vastavalt konkreetsele olukorrale. Alustage sisseviimist kohe, kui põllukultuuril on avastatud esimesed kahjurilestad. Sisseviimise määrad on tavaliselt 50-100 per m2/rakendus. Vajaduse korral tuleks manustamist korrata. Konsulteerige Koppert'i nõustajaga või tunnustatud Koppert'i toodete turustajaga, et saada nõu teie olukorrale parima strateegia kohta.

Play

Neoseiulus cucumeris kotikestes

Röövliluid Neoseiulus cucumeris on saadaval ka kasvatuspakendites (Thripex-Plus). Sellisel juhul paljunevad röövpussid kotikeses ja levivad mitme nädala jooksul põllukultuurile.

 • Riputage kotikesed kaitstud kohtadesse põllukultuuris, vältige otsese päikesevalguse kätte riputamist.
 • kotikestel on juba väljumisava
 • Hoidke kotte pappribast üleval, et vältida röövlesta kahjustamist.

Thripex-Plus'i annustamine sõltub kliimast, põllukultuurist ja kahjurite tihedusest ning seda tuleb alati kohandada vastavalt konkreetsele olukorrale. Alustage manustamist ennetavalt või niipea, kui põllukultuuris avastatakse esimesed kahjurilestad. Kasutage vähemalt 4000 kotikest hektari kohta ja riputage need ühtlase vahega põllukultuurile. Kui kahjur ei ole tõrjutud, tuleks levitamist korrata 4 nädala pärast. Konsulteerige Koppert'i nõustajaga või tunnustatud Koppert'i toodete turustajaga, et saada nõu teie olukorrale sobivaima strateegia kohta.