Trichoderma harzianum

Biofungitsiid põllukultuuride kaitseks

Trichoderma harzianum T-22 on kasulikud seeneliigid, mida kasutatakse põllumajanduses ja aianduses tavaliselt mitmesuguste kasulike omaduste tõttu. See seen on tuntud oma võime poolest edendada taimede kasvu, parandada taimede tervist ja tõrjuda taimehaigusi. Trichoderma harzianum koloniseerib taimede juurestikku ja ümbritsevat mulda, kus ta konkureerib kahjulike patogeenidega ressursside pärast, vähendades seeläbi nende populatsiooni. Lisaks toodab see seen ensüüme ja metaboliite, millel on antagonistlik mõju taimepatogeenidele, näiteks seentele, bakteritele ja nematoodidele. Trichoderma harzianum 'i kasutatakse sageli biotõrjevahendina, et kaitsta põllukultuure mullast levivate haiguste eest, parandada toitainete omastamist ja suurendada taimede üldist elujõulisust. Trichoderma harzianum T-22 on saadaval niisutatavate graanulitena (Trianum-P) ja mikrograanulitena (Trianum-G).

Taimehaiguste tõrje Trichoderma harzianum'iga

Kasulik seen Trichoderma harzianum T-22 kaitseb taimi mitme erineva toimeviisi abil mitmete mullast lähtuvate juurtehaiguste eest. Trichoderma harzianum kontrollib järgmisi taimehaigusi:

 • Niiskusepõletik(Pythium spp. ).
 • Rhizoctonia juurmädanik (Rhizoctonia spp. ).
 • Fusarium'i närtsimine(Fusarium spp. )
 • Sklerotiiniamädanik(Sclerotinia spp. )
 • Microdochium spp.

Trichoderma harzianum tooted

Play

Kuidas Trichoderma harzianum toimib?

Trichoderma harzianum T-22 kontrollib taimehaigusi erinevate mehhanismide abil.

 1. Konkurents ruumi pärast: Trichoderma harzianum kasvab juure pinnal kiiremini kui mullapatogeensed seened, mis ei saa muudkui juurtel kanda.
 2. Konkurents toitainete pärast: Trichoderma harzianum konkureerib ressursside, näiteks ruumi ja toitainete pärast, vähendades seeläbi ressursside kättesaadavust patogeenide kasvuks ja paljunemiseks.
 3. Patogeenide parasiitlus: Trichoderma harzianum toodab mitmesuguseid sekundaarseid metaboliite ja ensüüme, millel on taimepatogeenidele antagonistlik mõju. Need metaboliidid ja ensüümid võivad otseselt pärssida patogeenide kasvu ja arengut, lõhkuda nende rakuseinu või häirida nende ainevahetusprotsesse.
 4. Taime tugevdamine: Trichoderma harzianum parandab juurestikku, moodustades rohkem juurekarvu, nii et vesi ja toitained saavad paremini imenduda. See toob kaasa tugevama ja ühtlasema saagi, mille tulemuseks on parem saagikus ja kvaliteet.
 5. Indutseeritud resistentsus: Trichoderma harzianum tugevdab taimede maapinnast kõrgemal asuvate osade kaitsemehhanismi, nn indutseeritud resistentsust (ISR).
 6. Fikseeritud ja mittekindlate toitainete imendumine: Trichoderma harzianum on võimeline muutma teatavad "fikseeritud" toitained, nagu mangaan ja raud, taimele kättesaadavaks. Selle tulemusena pakub see loomulikku ja keskkonnasõbralikku lähenemist haiguste tõrjeks põllumajanduses ja aianduses.

Trichoderma harzianum'i eelised

Trichoderma harzianum T-22 kasutamisel säästvas põllumajanduses ja integreeritud kahjuritõrje praktikas on mitmeid eeliseid:

 • See kontrollib erinevaid mullast lähtuvaid haigusi.
 • See tugevdab taime ja soodustab kasvu
 • Parandab juurestiku arengut ja toitainete omastamist.
 • Haigustekitajad ei suuda selle suhtes resistentsust arendada.
 • Ohutu inimestele, taimedele ja keskkonnale
 • Lihtne kasutada olemasolevate seadmetega
 • Ei jäta jääke
Play

Trichoderma harzianum'i kasutamine

Trichoderma harzianum T-22 on saadaval 2 erineva koostisega:

 • Niisutatavad graanulid (Trianum-P): võib pihustada või lisada niisutussüsteemi.
 • Mikrograanulid (Trianum-G): võib segada substraadiga või kanda granulaatoriga külvikorra sisse.

Trianum on kõige tõhusam, kui seda kasutatakse ennetavalt: hea ja varajane koloniseerimine juurestikus väldib haigustekitajate rünnakuid. Trianum-P või Trianum-G kasutamist tuleks alustada võimalikult varakult, külvi või ümberistutamise ajal. Ümberistutatud põllukultuuride puhul on võimalik alustada manustamist alates paljundamisest. Kui haigustekitajate surve on potentsiaalselt suur, on põllukultuur tundlik mullahaiguste suhtes. Kui kultuuritsükkel on pikk, on soovitatav teha regulaarseid manustamisi Trianum-P-ga, et säilitada suur vahetusarv, et säilitada kindel barjäär juurte ümber.