Kasulikud mikroorganismid

Mis on kasulikud mikroorganismid?

Kasulikud mikroorganismid, mida nimetatakse ka kasulikeks mikroobideks, on mikroorganismid, mis avaldavad positiivset mõju oma keskkonnale, sealhulgas mitmesugustele bioloogilistele süsteemidele ja organismidele. Need mikroorganismid mängivad olulist rolli bioloogilises kahjuritõrjes, nakatades ja tõrjudes tõhusalt kahjulikke kahjureid.

Kahjuritõrjeks kasutatavad kasulikud mikroorganismid hõlmavad seeni, baktereid ja viirusi, mis esinevad looduslikult sellistes keskkondades nagu pinnas, vesi ja õhk. Neid mikroorganisme kasutatakse kahjuritõrjeks selliste rakenduste abil nagu biopestitsiidid, kus neid viiakse kahjuritele, pakkudes keskkonnasõbralikku alternatiivi keemilistele pestitsiididele.

Tuntud näited kasulikest mikroobidest on seened Lecanicillium muscarium, Beauveria bassiana, Metarhizium anisopliae ja Isaria fumosoroseus ning bakter Bacillus thuringiensis.

Kasulikud mikroorganismid kahjuritõrjeks

Kuidas see toimib

  1. Nakatumine ja koloniseerimine: Kasulikud mikroorganismid alustavad oma putukate peremeeste nakatamisega. Seened toodavad eoseid, mis kinnituvad putuka küünenaha (väliskate) külge. Pärast kinnitumist idanevad eosed, tungivad läbi küünenaha ja koloniseerivad putuka keha.
  2. Sisemine kahjustus: Kui seen on putuka sees, paljuneb see, tekitades sisemist kahju. See võib põhjustada putuka surma.
  3. Spooride tootmine: Kui putukas allub seeninfektsioonile, jätkab seen kasvamist. Lõpuks toodab ta rohkem spoore, mis võivad sattuda keskkonda, et nakatada teisi kahjureid.

Mikroorganismide eelised põllumajanduses

Ei mingeid kahjulikke jääke

Erinevalt keemilistest pestitsiididest kujutavad kasulikud mikroorganismid endast minimaalset ohtu keskkonnale. Nad lagunevad looduslikult ega jäta kahjulikke jääke.

Täpne kahjuritõrje

Kasulikud mikroorganismid on spetsiifilised sihtmärkide, näiteks kahjurite, nagu kirvade, valge kärbes ja trippide suhtes, vähendades kahju kasulikele putukatele ja muudele mittesihtorganismidele.

Vähendatud sõltuvus pestitsiididest

Kasulike mikroorganismide kaasamine kahjuritõrjestrateegiatesse vähendab vajadust keemiliste pestitsiidide järele, aidates kaasa säästvamale ja keskkonnasõbralikule põllumajandusele.

Kasulikud mikroorganismide tooted

Koppert pakub mitmeid kasulikke mikroorganismide tooteid, mis on muutunud jätkusuutliku põllumajanduse kahjuritõrje jaoks oluliseks. Kasutades looduse enda kaitsevõimet, kasutab Koppert kahjuritõrje tõhusate lahenduste pakkumiseks entomopatogeensete seente, nagu Lecanicillium muscarium (Mycotal), Beauveria bassiana (Boveril), Metarhizium anisopliae (Metarril) ja Isaria fumosoroseus (Isarid), jõudu. Need kasulikud mikroorganismide tooted, mis on hoolikalt välja töötatud ja mida toetavad aastatepikkused teadusuuringud, on kavandatud konkreetsetele kahjuritele, pakkudes täpset kahjuritõrjet ja tõhusust. Nende toodete kättesaadavus sõltub riigispetsiifilistest eeskirjadest.

Kasulikke mikroorganisme saab kasutada erinevate pritsimismeetodite abil. Konkreetne kasutusviis sõltub sihtkahjustajatest ja põllukultuuri tüübist.

Korduma kippuvad küsimused