Enermix

Teaduslik nimi:
Eretmocerus eremicus ja Encarsia formosa
Tavanimetus:
Parasiitherilased
Toote kategooria:
Looduslik vaenlane
Otstarve:
Otstarve: Karilased
 • Kasvuhoonekarilase ja tubakakarilase tõrjeks

 • Saab kasutada kõikuvatel temperatuuridel

 • Võib kasutada profülaktikaks või kahjurite olemasolu esimeste märkide ilmnemisel

Play
Play
 • Kasvuhoonekarilase ja tubakakarilase tõrjeks

 • Saab kasutada kõikuvatel temperatuuridel

 • Võib kasutada profülaktikaks või kahjurite olemasolu esimeste märkide ilmnemisel

Otstarve

Otstarve

Kahjurid

Kasvuhoonekarilane (Trialeurodes vaporariorum); Tubakakarilane (Bemisia tabaci).

Kuidas see toimib

Kuidas see toimib

Toimimisviis

Parasiitherilaste emased valmikud parasiteerivad karilase teise kuni neljanda arenguetapi vastsetel. Esineb ka peremeesorganismide söömist.

Visuaalne efekt

Trialeurodes vaporariorum nukud, parasiteeritud Encarsia formosa poolt, muutuvad mustaks, Bemisia tabaci nukud muutuvad pruunikaks. Eretmocerus eremicuse poolt parasiteeritud karilase nukud muutuvad kollaseks, parasiitherilase valmik on parasiteeritud karilase nukkude sees vahetult enne selle välja ilmumist selgelt näha.

Play
Toote tehnilised andmed

Toote tehnilised andmed

Pakendi suurus 3 000; 15 000 nukku.
Vorm Kartongiribad, igaühel 5 kaarti, pakendatud kilesse, pappkarbis, igale kaardile mahub 60 parasiteeritud karilase nukku, 30 E. formosa ja 30 E. eremicus.
Kandja Puudub.
Kasutusjuhendid

Kasutusjuhendid

Kasutamine

 • Avage pakend ettevaatlikult kasvuhoones
 • Painutage ja rebige ribad lahti riputusaugu juurest
 • Ärge puudutage käsitsemise ajal nukke
 • Riputage kaardid taimekultuuride vahele, võimaluse korral umbes 75 cm taime ladvast allapoole
 • Vältige kaartide riputamist kohtadesse, mis on otsese päikesevalguse käes
Play

Annus

Enermixi annus oleneb kliimast, taimest ja karilaste levikust ning seda tuleb alati kohandada konkreetse olukorraga. Alustage kasutamist ennetavalt varsti pärast taime istutamist. Esmane tõrje on tavaliselt vahemikus 1–10 isendit m2 kohta. Tõrjet tuleks korrata vähemalt 3 korda 1-nädalaste intervallidega või kuni tõrjumise saavutamiseni. Sõltuvalt konkreetsest olukorrast võib olla parem minna üle En-stripi või Ercali kasutamisele. Parima kasutusviisi leidmiseks konsulteerige Kopperti nõustajaga või Kopperti toodete tunnustatud edasimüüjaga.

Keskkonnatingimused

Encarsia formosa on kõige tõhusam temperatuurivahemikus 20–25 °C (68–77 °F). Kui 24 tunni keskmine temperatuur on alla 17 °C/63 °F, võib karilaste tõrje olla ebapiisav. Eretmocerus eremicuse optimaalseks toimimiseks peab kasvuhoone 24 tunni keskmine temperatuur olema vähemalt 20 °C/68 °F. Eretmocerus eremicus on endiselt aktiivne temperatuuril üle 30 °C/86 °F.

Kombineeritud kasutus

Enermixi on kõige parem kasutada koos üldiste röövlestadega (Amblyseius andersoni, Amblyseius swirskii, Neoseiulus cucumeris or Amblydromalus limonicus) või tomati puhul röövmardikatega (Macrolophus pygmaeus or Nesidiocoris tenuis).

Kõrvaltoimed

Pestitsiididel võib bioloogilistele lahustele olla otsene või kaudne mõju. Vaadake järele, millistel pestitsiididel on sellele tootele kõrvaltoimeid.

Mine kõrvaltoimete andmebaasi
Toote käsitsemine

Toote käsitsemine

Hoiustamisaeg pärast toote kättesaamist

1–2 päeva.

Hoiustamise temperatuur

8–10 °C/47–50 °F.

Hoiustamistingimused

Pimedas.

Kehtivad Kopperti (Koppert B.V ja/või tema tütarettevõtte) tingimused. Kasutage ainult tooteid, mis on teie riigis/osariigis ja põllukultuuri jaoks lubatud. Järgige alati kohalikes tootega seotud eeskirjades kindlaks määratud tingimusi. Koppert ei vastuta lubamatu kasutamise eest. Koppert ei vastuta kvaliteedi halvenemise eest, kui toodet on hoiustatud soovitatust kauem ja/või valedes tingimustes.

Kas vajate abi?