Amblyseius swirskii

Amblyseius swirskii on kiskjaliste liik, mida kasutatakse põllumajanduses laialdaselt bioloogiliseks kahjuritõrjeks. Röövlilesta on suurepärane biotõrje vahend triipide ja kärbse vastu. Amblyseius swirskii võib elada ka õietolmuga ja muude saakloomadega ning võib asuda põllukultuuris enne kahjuri ilmumist. Neid röövleid kasutatakse integreeritud kahjuritõrjestrateegiate osana, pakkudes jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku alternatiivi keemilistele pestitsiididele.

Play

Amblyseius swirskii kahjuritõrjeks

Amblyseius swirskii kasutatakse järgmiste kahjurite tõrjeks:

  • Trips
  • Valge kärbes

Amblyseius swirskii lestad otsivad aktiivselt erinevate tripsiliikide noori vastseid ning valge kärbseseeni mune ja vastseid ja toituvad neist. Tarbides nende kahjurite mitmeid elustaadiume, kontrollib Amblyseius swirskii tõhusalt trippide ja valge kärbes.

Amblyseius swirskii toitumiskäitumine

Röövlilestad läbistavad oma saagi ja imevad selle sisu välja. Lisaks trippidele ja kärntõvestele toitub Amblyseius swirskii ka mitmetest muudest väikeorganismidest, näiteks ämblikulestikutest ja tarsonemidi lestikutest. Nad võivad toituda ka õietolmuga, mis on kasulik näiteks paprikakultuuride puhul, kuna röövlestad võivad asuda kultuuris enne kahjuri ilmumist. Amblyseius swirskii toitub peamiselt triipide esimese astme vastsetest ning valgeliste noortest munadest, roomikutest ja teise astme vastsetest. 25 °C juures optimaalsetes tingimustes muneb täiskasvanud emane Amblyseius swirskii 2,3 muna päevas, saagiks on Trialeurodes vaporariorum'i munad. Samades tingimustes võib ta tarbida 4 lääne lilletripi(Frankliniella occidentalis ) vastset päevas ja muneda 1,4 muna päevas selle saagiga.

Life cycle of Amblyseius swirskii
Life cycle of Amblyseius swirskii

Amblyseius swirskii elutsükkel

Amblyseius swirskii elutsükkel koosneb munast, vastsest, protonyümfist, deutonyümfist ja täiskasvanud isendist. Munad pannakse lehtede alumisele küljele, sageli soontele. Nad on ovaalsed, valged ja umbes 0,14 mm läbimõõduga. Vastsed on kuuejalgsed, sama värvi kui munad ja vaid veidi suuremad. Amblyseius swirskii vastsed ei pea toituma. Nümfid on suuremad kui vastsed, neil on kaheksa jalga ja nad on valkjas-kollase värvusega. Täiskasvanud lestadel on kaheksa jalga, nad on läbipaistva valge värvusega ja neil on lame, piklik keha. Nende pikkus on ligikaudu 0,4 mm. Isased on väiksemad kui emased. Leiud on väga liikuvad ja otsivad aktiivselt toitu lehtede aluspinnal. Sageli kogunevad nad puhkamiseks lehe soontesse. Nende värvus võib varieeruda vastavalt söödud saagile ning varieerub peaaegu läbipaistvast valkjast kuni läbipaistmatu valge või kollase värvuseni. Oma suuruse ja värvuse tõttu on neid põllukultuuris raske märgata.

Parimad tingimused Amblyseius swirskii kasutamiseks

Amblyseius swirskii on kõige tõhusam temperatuuril 20-32 °C (68-90 °F). See ei ole tõhus temperatuuril alla 18°C/64°F. Amblyseius swirskii on tundlik suhtelise õhuniiskuse suhtes, mis on alla 60%.

Tomatil ei ole soovitatav kasutada Amblyseius swirskii 't, kuna seda takistavad näärmekarvad varrel ja lehtedel ning see ei moodusta populatsiooni.

Play

Amblyseius swirskii pudelites

Röövlilesta Amblyseius swirskii on saadaval pudelis (Swirski-Mite).

  • Pudelit tuleb enne kasutamist ettevaatlikult keerata ja loksutada.
  • Vajutage korgi keskele, et avada doseerimisava.
  • Piserdage materjal lehtedele või valage Diboxidesse
  • Veenduge, et materjal jääb vähemalt paariks tunniks pärast sissetoomist sissekandmise kohale
  • Võib kasutada ka (Mini)-Air(o)bugiga

Swirski-Mite'i annustamine sõltub kliimast, põllukultuurist ja kahjuri tihedusest ning seda tuleb alati kohandada vastavalt konkreetsele olukorrale. Alustage sissetoomist kohe, kui põllukultuuris on avastatud esimesed kahjurilestad. Sisseviimise määrad jäävad tavaliselt vahemikku 25-300 per m2/rakenduskoha kohta. Vajaduse korral tuleks levitamist korrata. Konsulteerige Koppert'i nõustajaga või tunnustatud Koppert'i toodete turustajaga, et saada nõu teie olukorrale parima strateegia kohta.

Play

Amblyseius swirskii kotikestes

Röövlilesta Amblyseius swirskii on saadaval ka kasvatuspakendites (Swirski-Mite LD, Swirski-Mite Plus, Swirski Ulti-Mite). Sellisel juhul paljunevad röövpussid kotikeses ja levivad mitme nädala jooksul põllukultuurile.

  • Riputage kotikesed varjatud kohtadesse põllukultuuris, mis ei puutu kokku otsese päikesevalgusega.
  • kotikestel on juba väljumisava
  • Hoidke kotte pappribast üleval, et vältida röövpusside kahjustamist.

Swirski-Mite LD, Swirski-Mite Plus, Swirski Ulti-Mite annustamine sõltub kliimast, põllukultuurist ja kahjurite tihedusest ning seda tuleb alati kohandada vastavalt konkreetsele olukorrale. Alustage kasutuselevõttu ennetavalt või kohe, kui põllukultuuris avastatakse esimesed kahjurilestad. Kasutage vähemalt 4000 kotikest hektari kohta ja riputage need ühtlaselt põllukultuurile. Kui kahjur ei ole tõrjutud, tuleks levitamist korrata 4 nädala pärast. Konsulteerige Koppert'i nõustajaga või tunnustatud Koppert'i toodete turustajaga, et saada nõu teie olukorrale sobivaima strateegia kohta.