Stratiolaelaps scimitus (Hypoaspis miles)

Röövlilesta Stratiolaelaps scimitus on tuntud ka teadusliku nime Hypoaspis miles all. Tegemist on mullaelanikuga, mis esineb looduslikult mitmel pool maailmas. See röövlind kontrollib sciarid-kärbse (seenekärbse) vastseid, trips'i nukke ja teisi mullal elavaid putukaid. Need lestad esinevad mullas ja taimevarte alustes ning pakuvad jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku alternatiivi keemilistele pestitsiididele.

Stratiolaelaps scimitus kahjuritõrjeks

Stratiolaelaps scimitus (Hypoaspis miles) kasutatakse järgmiste kahjurite tõrjeks:

  • Thrips
  • Sciarid-kärbsed (seenekärbsed)

Röövlilestad toituvad sciarid-kärbse vastsetest , triipsipusside nukukestest ja teistest mullast elavatest putukatest. Leiud esinevad mullas ja mullas ning taimevarte juurest. Saastetaseme vähenemine toimub aeglaselt, kuid püsivalt.

Stratiolaelaps scimitus'i toitumiskäitumine

Röövlilestad läbistavad oma saagi ja imevad selle sisu välja. Stratiolaelaps scimitus on generalistlik kiskja. Lisaks mullal elavatele tiibusside staadiumidele toitub ta ka kärbseseenest, lestadest, kevadsabadest, nematoodidest ja muudest väikestest mullal elavatest organismidest. Vastsed ei toitu. Nümfid ja täiskasvanud isendid toituvad peamiselt mulla ülemises 1-2 cm paksuses. Täiskasvanud emasloomad tarbivad kuni 4,5 triipsi nukku päevas.

Stratiolaelaps scimitus'e elutsükkel

Stratiolaelaps scimitus 'il on sama elutsükkel nagu Phytoseiidae'il ja läbib seega järgmised staadiumid: muna, kuuejalgne vastne, kaheksajalgne protonymphi ja deutonymphi ning täiskasvanud isend. Stratiolaelaps scimitus on suur lest, mille kehapikkus on kuni 1 mm. Keha on kahvatu, seljakilp on selgelt nähtav pruun, jalad on pruunid ja suuosa pruunid. Emasloomad on isasloomadest suuremad ja neil on keha tagumisel otsal valge triip. Munad, vastsed ja esimesed nümfipojad on valged, nümfid muutuvad vanuse kasvades helepruuniks. Munad on valged, ovaalsed ja umbes 0,3 mm pikkused.

Parimad tingimused Stratiolaelaps scimitus'e kasutamiseks

Optimaalse tulemuse saavutamiseks peab muld olema niiske, orgaanilise aine rikas ja lahtise struktuuriga. Stratiolaelaps scimitus 'e edukaks kasutamiseks on minimaalne temperatuur 15 °C/59 °F.

Play

Kuidas kasutada Stratiolaelaps scimitus't

Röövloom Stratiolaelaps scimitus(Hypoaspis miles ) on saadaval silindris (Entomite-M).

  • Pappballooni tuleb enne kasutamist ettevaatlikult keerata ja raputada.
  • Levitage materjal ühtlaselt mullale või istutussubstraadile (mitte plastile).

Entomite-M'i annustamine sõltub kliimast, põllukultuurist, istutussubstraadist ja kahjurite tihedusest ning seda tuleb alati kohandada vastavalt konkreetsele olukorrale. Alustage sissetoomist ennetavalt või niipea, kui põllukultuuris avastatakse esimesed kahjurid. Sisseviimise määrad jäävad tavaliselt vahemikku 100-500 per m2/ruut. Konsulteerige Koppert'i nõustajaga või tunnustatud Koppert'i toodete turustajaga, et saada nõu teie olukorrale parima strateegia kohta.