Tripol

Teaduslik nimi:
Bombus terrestris
Toote kategooria:
Pollination
Play

Otstarve

Otstarve

Millal Tripolit kasutada?

Tripoli (kolme kimalasekolooniat sisaldavad) tolmeldamistarud on spetsiaalselt välja arendatud avamaakultuuride jaoks. Tripol on ilmastikukindel ning suurepärane isolatsioon ja ventilatsioon võimaldavad kimalastel veelgi paremini tööd teha.

Igal koloonial on Beehome’i uks, mis hoiab kimalased pärast tarru naasmist selle sees niikaua, kuni uks uuesti avatakse. Pärast selle ukse sulgemist saab kasutada taimekaitsevahendeid või viia taru teiste taimede tolmeldamiseks uude kohta. Tripolit saab kasutada enne taimede õitsema hakkamist ja see tagab tolmeldamise vähemalt nelja nädala vältel.

Play

Kuidas see toimib

Kuidas see toimib

Kuidas Tripol toimib?

Pärast vabastamist asuvad töökimalased taimi tolmeldama. Järgnevatel nädalatel kooruvad uued töölised, kes samuti tööle asuvad.

Toote tehnilised andmed

Toote tehnilised andmed

Ühes tarus on kolm kimalasekolooniat, sh emakimalane, 350–400 töölist, haue (nukud, munad ja vastsed) ning suhkruvesi.

Kasutusjuhendid

Kasutusjuhendid

Tripoli kasutamine

Tripoli tarud võib põllule tuua 4–7 päeva enne taimede õitsema hakkamist. See ei mõjuta negatiivselt ei kolooniaid ega ka nende tolmeldamisvõimet.

 • Paigutage Tripoli tarud ühtlaselt tervele põllule. Kõige parem on panna need otse maapinna lähedal asuvale horisontaalsele platvormile.
 • Pärast tarude kohale asetamist oodake vähemalt pool tundi, enne kui avate lennuava. See võimaldab kimalasekolooniatel rahuneda.
 • Kaitske tarusid otsese päikesevalguse ja vihma eest ning kasutage taru ümberminemise takistamiseks näiteks rasket kivi.
 • Kuuma ilma korral avage taru ülaosas asuvad ventilatsiooniavad.
 • Tõmmake iga taru valge liuguks üles kuni kahe ava (sisse- ja väljapääs) ilmumiseni. Ärge eemaldage kaane all olevat väikest musta ust.

Tripoli parimad kasutustingimused

Tripol toimib kõige paremini, kui keskkonna temperatuur on 10–30 °C.

Tähelepanu!

 • Veenduge, et tarud ja lennuavad oleks hästi nähtavad, et kimalased leiaks hõlpsasti tee koju.
 • Ärge kallutage taru, et suhkur ei lekiks.
 • Enne Tripoli teise kohta viimist peavad kõik kimalased olema tarusse naasnud. Vajutage valge liuguks alla, kuni üks kahest avast on suletud. Nüüd ei saa kimalased enam välja lennata. Pärast kahe tunni möödumist on kõik kimalased tarru naasnud ja saate valge liugukse täielikult sulgeda. Asetage Tripol uude kohta ja laske kimalastel vähemalt pool tundi rahuneda.

Kõrvaltoimed

Pestitsiididel võib bioloogilistele lahustele olla otsene või kaudne mõju. Vaadake järele, millistel pestitsiididel on sellele tootele kõrvaltoimeid.

Mine kõrvaltoimete andmebaasi

Toote käsitsemine

Toote käsitsemine

Käitlemine

 • Iga taru sisaldab toitu, et kimalasi transpordi ja hoiustamise ajal heas seisukorras hoida.
 • Parima tolmeldamisvõime tagamiseks alustage taru kasutamist kättesaamise päeval.
 • Alustage taru kasutamist hiljemalt päev pärast kättesaamist.
 • Hoiustage kimalasi temperatuuril 15–25 °C.
 • Kaitske taru otsese päikesevalguse eest.

Allalaaditavad failid

Allalaaditavad failid

Kehtivad Kopperti (Koppert B.V ja/või tema tütarettevõtte) tingimused. Kasutage ainult tooteid, mis on teie riigis/osariigis ja põllukultuuri jaoks lubatud. Kontrollige kohalikke registreerimisnõudeid. Koppert ei vastuta lubamatu kasutamise eest. Koppert ei vastuta kvaliteedi halvenemise eest, kui toodet on hoiustatud soovitatust kauem ja/või valedes tingimustes.

Populaarsed lingid:

Kas vajate abi?